Digitale

Władca Pierścieni – Serial w planach Amazonu

Kaftann 10 listopada 2017 Filmy, Newsy, Newsy
Władca Pierścieni - Serial od Amazon Studios

HBO ma swoją Grę o Tron, Netflix będzie miał swojego Wiedźmina, natomiast Amazon chce mieć swojego Władcę Pierścieni. Trudno się nie uśmiechnąć na myśl o sloganie „Serialowy Władca Pierścieni jest niczym Gra o Tron, z tą różnicą, że wszystkie książki są już napisane”.

Władca Pierścieni powróci jako serial?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Variety, Amazon Studios szukało sposobu na to by powtórzyć sukces serialu HBO. Otóż okazuje się, że najwyraźniej znaleźli rozwiązanie, a leży ono w powieściach J.R.R. Tolkiena.

Warner Bros. Television oraz właściciele marek Tolkiena prowadzą rozmowy z Amazon Studios, którym celem jest stworzenie serialu telewizyjnego opartego na trylogii Władca Pierścieni. O dziwo, jest znacznie więcej osób zainteresowanych prawami do tolkienowskiego uniwersum. Jego prawni właściciele bowiem, nie tylko chcą sprzedać prawa do ikonicznej serii fantasy za ćwierć miliona dolarów, ale zwrócili się z tym tematem do Netflixa oraz HBO. Są jednak pewne, dość niezwykłe kruczki prawne. Okazuje się wszak, że prawa, jakimś cudem, nie obejmuję wszystkich postaci znanych z fabuły książek. W rezultacie, HBO oficjalnie wyraziło brak zainteresowania tematem.

Władca Pierścieni - Serial od Amazon Studios

Trudno zaprzeczyć faktowi, że Władca Pierścieni w formie serialu brzmi nader kusząco. Zwłaszcza znając sukces milionowej produkcji fantasy jaką jest Gra o Tron. Jak zapatrujecie się na taki pomysł? A może uważacie, że trylogię, zekranizowaną już przez Petera Jacksona, należy zostawić w spokoju?

 

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.