Digitale

Władca Pierścieni – Serial będzie prequelem

Kaftann 13 listopada 2017 Filmy, Newsy, Newsy
Władca Pierścieni - Serial od Amazon (Pierwsze informacje, prequel, sezony)

Zdaje się, że dopiero co informowaliśmy was o planach przejęcia przez Amazon złotej kury jaką są prawa do stworzenia serialu na bazie twórczości Tolkiena, a dziś dostaliśmy nadzwyczaj ciekawą wiadomość. Oficjalnie ogłoszono bowiem, że serial Władca Pierścieni będzie prequelem. Opowie więc o wydarzeniach sprzed filmowej trylogii.

O czym będzie serialowy Władca Pierścieni?

Władca Pierścieni - Serial od Amazon (Pierwsze informacje, prequel, sezony)

Długo to nie trwało. Amazon oficjalnie ogłosił, że transakcja będzie miała miejsce. Co więcej, serial Władca Pierścieni będzie przedsięwzięciem na kilka sezonów. Sama fabuła z kolei będzie opowiadać o wydarzeniach sprzed trylogii filmowych reżyserii Petera Jacksona. Z informacji prasowych przyszłych twórców wyczytujemy następujące:

Osadzona w Śródziemiu telewizyjna adaptacja będzie eksplorować nowe historie, poprzedzające tolkienowską Drużynę Pierścienia. Umowa obejmuje również potencjalne serie spin-offów.

Ciekawe, że sami twórcy nie posługują się terminem „prequel Władcy Pierścieni„, a raczej wydarzeniami sprzed jednej konkretnej części. Czy oznacza to, że możemy spodziewać się wyjaśnienia tego, co działo się w międzyczasie z protagonistą Hobbita – Bilbo Bagginsem? Eksploracja nieznanego terenu, jakim są wydarzenia łączące trylogię Hobbita z wydarzeniami z Władcy Pierścieni mogą okazać się nadzwyczaj ciekawym rozwiązaniem.

Zgodnie ze spekulacjami portalu Deadline, budżet na produkcję jednego sezonu takiego kalibru serialu fantasy ma wynieść od 100 do 150 milionów dolarów. Możemy więc spodziewać się klasowej produkcji, zwłaszcza, że Amazon to dość majętna firma.

Kiedy przyjdzie nam obejrzeć serial?

Władca Pierścieni - Serial od Amazon (Pierwsze informacje, prequel, sezony)

Niestety, szczegóły dotyczące daty premiery jak i wspomnianej wcześniej fabuły pozostaję nieznane. Spekulacji pewnie nie zabraknie, a mając choćby niezwykłe historie zawarte w Silmarillionie, jest z czego czerpać. Stworzenie świata, epickie wojny, intryga, upadek całych cywilizacji, historia konfliktu krasnoludów i elfów oraz wiele, wiele więcej. Książka słynie jednak z bycia obszerną i trudną w odbiorze. Mając jednak wiedzę jaką jest fakt, że serial nie będzie podejmował ponownie wątku Drużyny Pierścienia, pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zdobędą się na fantastyczny scenariusz.

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.