Digitale

Wiedźmin 4 – Są plany na kolejną część serii

Kaftann 10 listopada 2017 Gry, Newsy, Newsy
Wiedźmin 4 ciri cd projekt red premiera data premiery

Pozytywną informacją dla fanów serii Wiedźmin podzielił się Adam Kiciński, w rozmowie z portalem Strefa Inwestorów. Dowiedzieliśmy się bowiem, że CD Projekt nie planuje zupełnie porzucić serii, za to ma wobec niej plany. Czy to oznacza, że Wiedźmin 4 to realna wizja?

Czy będzie Wiedźmin 4?

W trakcie swojego wywiadu, Kiciński podzielił się z nami przemyśleniami dotyczącymi dalszych losów serii. Te z kolei mogą zaszczepić w sercach fanów dużo optymizmu:

Nie będzie Wiedźmina 4 jako części historii, bo ta się już zamknęła (…) trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia i nie wiadomo ile dziesiątek milionów dolarów na promocję Wiedźmina i nagle po prostu zapominamy. Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli, ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego.

Oznacza to więc, że Wiedźmin 4 to projekt jak najbardziej realny, choć, jak twórcy wspominali wcześniej, nie będzie kontynuował wątku Geralta. Jego historia bowiem zamknęła się w znakomitej trylogii.

Zważywszy na sukces, który odniosła ostatnia część serii, postawiwszy jednocześnie poprzeczkę innym grom RPG tak wysoko, trudno spodziewać się by cokolwiek mogło jej w najbliższym czasie dorównać. Chyba, że będzie to kolejny projekt jej twórców, tj. Cyberpunk 2077. O nim z kolei pisaliśmy przy okazji listy gier, w które warto zagrać, w oczekiwaniu na kolejny majstersztyk z kuźni REDów. On sam z kolei ma się dobrze, a prace nad nim postępują:

Nie mogę za wiele mówić o Cyberpunku, ale nasze ambicje są zawieszone bardzo wysoko, bo taki też mamy styl pracy.

Pełen wywiad z Adamem Kicińskim zobaczycie poniżej, a warto, bo pada w nim kilka informacji dotyczących nie tylko wiedźmińskiej serii. Mowa w nim również o dwóch innych istotnych dla studia tytułów, nad którymi trwają prace, tj. Cyberpunk 2077 oraz gry karcianej Gwint.

Wiedźmin 4 brzmi jak wymarzony prezent dla każdego fana znakomitych gier. Gier, będących legendami wśród cyfrowych produkcji, które na lata zapadają w pamięci i sercach graczy. Jeśli przyjdzie nam znów wkroczyć do tego pięknego świata, czy jest jakaś postać, którą widzielibyście jako protagonistę lub protagonistkę nowej części?

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.