Digitale

Westworld Sezon 2 – Wznowiono prace nad kontynuacją

Trusiekk 9 listopada 2017 Filmy, Newsy, Newsy
westworld sezon 2

Fani serialu Westworld mają nie lada powód do radości. Jak się bowiem okazuje, mimo przerwania prac nad drugim sezonem, produkcja doczeka się kontynuacji i wróci na mały ekran już w przyszłym roku.

Dawno temu na Dzikim Zachodzie…

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu bił rekordy wśród odbiorców i był jedną z najlepiej rokujących produkcji telewizyjnych (przewyższał nawet pozycje z naszej netflixowej toplisty). Jego debiut miał miejsce w 2016 roku na antenie HBO. Serial zyskał aż 14 nagród i 42 nominacje na najróżniejszych festiwalach, w tym do nagrody Emmy i Złotego Globu.

Zdjęcia do nowego sezonu ruszyły w tym roku, jednak ze względu na niefortunny wypadek jednego z aktorów, 3 listopada prace zostały przerwane. Teraz mamy jednak pewność, że kontynuacja jest pewna, ale pod znakiem zapytania pozostaje termin zakończenia zdjęć, który planowo powinien wypaść na grudzień tego roku. Pierwszy sezon miał swoją premierę w październiku 2016 roku, co mogłoby dawać niewielką wskazówkę odnośnie tego kiedy możemy spodziewać się premiery przyszłorocznej kontynuacji.

O dziwo, jedna z gwiazd serialu, Evan Rachel Wood, zasugerowała nieco inną datę na swoim Twitterze:

Wynika z niego, że kontynuacji Westworld powinniśmy się spodziewać wcześniej niż nam się zdawało, bo na wiosnę przyszłego roku. Choć nie jest to oficjalne oświadczenie, fani mają kolejny powód do tego by ekscytować się nadchodzącym drugim sezonem.

Dokąd tym razem zabierze nas Westworld?

Kolejny sezon serialu przeniesie widzów do zupełnie nowej tematycznie lokacji. Futurystyczny park fantazji, obsługiwany przez armię androidów, dostarczy nowych wrażeń prezentując widzom tereny starożytnego Rzymu. Tę część uniwersum mogliśmy oglądać w oryginale reżyserii Michaela Crichtona z 1973 roku.

Z oficjalnym informacji wynika, że drugi sezon Westworld zostanie podzielony na dziesięć odcinków. Jeśli z kolei nie jesteście zaznajomieni z produkcją, poniższy zwiastun powinien was do tego przekonać. Nie da się bowiem ukryć, że obok Gry o Tron, jest to produkcja przynosząca stacji HBO największe zyski.

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Miłośnik Corgi uzależniony od kina. Ceniący sobie klasykę i klasę. Projektant konstrukcji i nauczyciel. Raczej inżynier jak lingwista.