Digitale

Top 10 Gier podobnych do GTA 5 (Konkurs)

Kaftann 9 listopada 2017 Artykuły, Gry, Gry, Konkursy, Toplisty
Gry podobne to GTA 5 - The Division

Gry podobne do GTA 5 to temat, który podejmuje ostatnimi czasy wielu graczy. Fani tworu ekipy Rockstar szukają pochodnych gier, które mogą pozwolić im bawić się równie dobrze, jednocześnie przedstawiając nowe światy, postaci i rozwiązania. Zorganizowaliśmy zestawienie, które może sprostać waszym oczekiwaniom.

10. Ojciec chrzestny II

Gry podobne to GTA 5 - Ojciec Chrzestny II

„Duologia” gier opartych na znakomitej powieści i trylogii filmów Ojciec Chrzestny nie trafiła do kanonu gier gangsterskich jako podwalina gatunku. Nie da się jednak ukryć, że elementy, które sprawiają, że Ojciec Chrzestny II jest grą wartą uwagi, przemawiają jak najbardziej na plus za produkcją.

Kontrola terenu, gangi, zdobywanie kolejnych dzielnic, reputacja wśród poszczególnych grup społecznych, bogata fabuła dziejąca się równolegle z fabułą drugiej części filmu. Wszystko to sprawia, że mamy tu do czynienia z przyjemną podróżą wgłąb elektronicznego gangsterskiego świata. Co więcej, są to elementy, które bardzo przypominają gry z serii, w której góruje GTA 5 – najnowsza część cyklu Grand Theft Auto.

9. State of Decay

Gry podobne to GTA 5 - State of Decay

Wyobraźcie sobie otwarty świat znany z GTA 5, zadania, budowanie swojej kryjówki i społeczności. Rozbudowywanie terenu działań, ale i eksplorację, przeszukiwanie za zasobami et cetera. To wszystko w świecie apokalipsy zombie. Zombie, których można ćwiartować, rozstrzeliwać, ale i przejeżdżać różnej maści pojazdami.

Nie bez powodu State of Decay nosi miano GTA 5 po zombie apokalipsie. Na chwilę obecną dostępna jest jedynie część pierwsza, niemniej druga, zawierająca tryb kooperacji, jest już w produkcji.

8. Seria Watch Dogs

Gry podobne to GTA 5 - Watch Dogs

Uwaga! Do 13 listopada Watch Dogs można przypisać sobie do swojego konta Uplay ZA DARMO. Wystarczy zapisać się na oficjalnej stronie twórców, mając konto Uplay, tutaj.

Pełne detali miasto i niekończące się technologicznie opcje. Hackowanie systemów zabezpieczeń, włamywanie się do drogich aut i uciekanie nimi po mieście przed policją, wyłączając po drodze światła. To wszystko za pomocą umiejętności hackerskich głównego bohatera Watch Dogs. Klimatyczna, futurystyczna i niezwykle charyzmatyczna pozycja pośród tytułów sandboksowego gatunku.

7. Seria Saint’s Row

Gry podobne to GTA 5 - Saint's Row

Gdyby GTA 5 miało więcej finezji, humoru i… humoru. I jeszcze dodatkowo kilka hektolitrów humoru. Wtedy do czynienia mielibyśmy właśnie z serią Saint’s Row. Otwarty świat, tuziny dostępnych pukawek, pojazdów i najróżniejszych zadań i ciekawostek do odkrycia, a to wszystko w komediowej oprawie.

To tylko kilka z powodów, dla których serię Saint’s Row nazywa się zabawniejszym kuzynem serii GTA. Co więcej, wszystko to można ogrywać w trybie kooperacji.

6. Just Cause 3

Gry podobne to GTA 5 - Just Cause 3

Bohaterowie tego zestawienia charakteryzują się w otwartym świecie i rozmaitej zabawie, na wielu płaszczyznach, której można się podjąć w trakcie rozgrywki. Żadna z nich nie jest jednak tak absurdalna jak Just Cause 3.

Poczynając od faktu, że możemy tu zniszczyć wszystko, w międzyczasie zeskakując ze śmigłowca, którego przypniemy do samochodu, który spada z przepaści, do którego wsiądziemy, by potem wysadzić nim… Wiecie do czego zmierzam, prawda? Chaos absolutny, będący definicją dobrej zabawy to chleb powszedni w Just Cause 3. Co więcej, dostępna modyfikacja gry pozwala na grę w trybie wieloosobowym. W rezultacie otrzymujemy sandboksa, stąpającego na granicy absurdu, który pozwala nam bawić się co nie miara.

5. Tom Clancy’s The Division

Gry podobne to GTA 5 - The Division

Piękny Nowy Jork. Pokryty delikatnym śniegiem i niedelikatnymi następstwami chaosu, który wywołany został w wyniku kataklizmu. Postapokaliptyczna wizja, w której stanowimy żołnierza jednostki specjalnej.

Znakomita ilość uzbrojenia, drobiazgów, szczegółów, zadań i nie tylko. Wszystko to okraszone ciekawą fabułą, w jednym najbardziej usłanych detalami światów, jakie widziałem. Każdy drobiazg stanowi tu element otoczenia i opowiada własną historię. Historię miasta, którą poznawać będziemy za każdym rogiem. Wojując z anarchistami, przemierzając zniszczone nowojorskie metro, czy spowite mrokiem uliczki, w którym będziemy wsłuchiwać się w opowieści osób, które przeżyły.

The Division jest grą MMO akcji, która wciągnie was nieubłagania na długie godziny. Mnóstwo zadań, lokacji i pięknych historii do odkrycia, w towarzystwie przyjaciół. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że fani otwartych światów i postapokalipsy, którą, jak dobrze wiecie – uwielbiam, wsiąkną w tę grę na dobre. Choć mechanicznie różni się od GTA 5, jej atmosfera i rozwiązania nie pozwolą wam się od niej oderwać. A jeśli bliski wam klimat świąt, tutaj – zostaniecie porwani na dobre.

4. Sleeping Dogs

Gry podobne to GTA 5 - Sleeping Dogs

Hongkong to oświetlone neonami miasto, które nigdy nie zasypia. Twoim zadaniem, jako policyjnego tajniaka, jest wedrzeć się w szeregi najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. W brutalny sposób wspinaj się po szczeblach kryminalnej kariery, biorąc udział w pościgach, walkach i zbrodniach, by nie stracić swojej przykrywki.

Sleeping Dogs to bezlitosny kuzyn serii Grand Theft Auto. Mający do zaoferowania wyśmienitą fabułę i klimat filmów o tematyce wschodnich sztuk walki. Dynamiczne strzelaniny, emocjonujące pojedynki i walki z uzdolnionymi wojownikami. To wszystko dziejące się na ulicach współczesnego miasta, pachnącego zewsząd gangsterską wręcz atmosferą.

3. Max Payne 3

Gry podobne to GTA 5 - Max Payne 3

Seria Max Payne jest znana prawdopodobnie każdemu fanowi gier akcji. Wprowadziwszy na rynek znakomity system „bullet time”, spowalniający czas niczym w filmach z serii Matrix, postawiła poprzeczkę grom akcji dość wysoko. W końcu, czy może być coś bardziej satysfakcjonującego niż posłanie serii z ulubionej broni w stronę bandziorów, będąc w pół skoku, gdy czas płynie tak wolno, jak to tylko możliwe, a nasza postać unosi się w powietrzu, obserwując każdy lecący z wolna nabój? To pytanie retoryczne.

Max Payne 3 to kolejna gra, która proponuje ciekawe rozwiązania co GTA 5, pozostając tym samym bliska swoim korzeniom. A jeśli wiecie cokolwiek o historii Maxa, to wiecie, że jest on bohaterem serii gier trudnych. Gier opowiadających historie drastyczne, niewygodne i ciężkie. Historie dojrzałe, pachnące alkoholem, narkotykami i wątkami bliskimi najlepszemu kinu gangsterskiemu.

2. L.A. Noire

Gry podobne to GTA 5 - L.A. Noire

Gdy L.A. Noire po raz pierwszy trafiło do graczy, cały świat zachwycał się animacjami twarzy postaci. Ich gestykulacją i reakcjami. Te były tak przełomowe, że zdawało się jakoby twarze każdego przesłuchiwanego przez nas podejrzanego… były żywe.

Tym zasłynęła ta znakomita gangsterska opowieść. Pełna potyczek, strzelanin, pościgów i wszystkiego, czego spodziewać się można po najwyższej klasy kinie gangsterskim noir. Co więcej, rozgrywka wprowadza rzeczy iście innowacyjne. Właśnie dzięki szczegółowej technologii motion capture, na naszych barkach spoczywa podejmowanie istotnych decyzji podczas tych spokojniejszych segmentów gry. O ile przesłuchiwanie niezrównoważonego podejrzanego, wypatrując każdego najmniejszego grymasu na jego twarzy i wsłuchując się w każde jego słowo, można nazwać spokojnym.

1. Seria Mafia

Gry podobne to GTA 5 - Mafia

Seria gier Mafia pozostaje absolutnym majstersztykiem i prekursorem prawdziwego gatunku gangsterskiego wśród gier. To pierwsza część tego cyklu zamknęła niedowierzającym usta, pokazując, że gry rzeczywiście mogą być prawdziwym kinowym doświadczeniem, prezentując dojrzałe i wymagające opowieści.

Trzy części pięknych gier gangsterskim, w otwartym świecie. Wszystkie oferujące bogate fabuły, świetną grę aktorską i mnóstwo frajdy. Strzelaniny, pościgi, bójki, napady i wszystko to, za co kochamy kino dotyczące kryminalnego półświatka. Pośród nich, obłędna Mafia II, pozostająca moim ulubieńcem. Słowa nie opiszą ile sentymentu wiążę z tą pozycją. Detale świata, tętniącego życiem. Emocje związane z fabułą, znakomitymi postaciami i scenariuszem, który wbija w fotel na długie godziny. Osobiście, seria Mafia jest dla mnie tym, czym GTA tylko próbowało być. Dojrzałą, realistyczną opowieścią, która na każdym kroku pokazuje nam jak ekscytujące, ale i śmiertelnie niebezpieczne, może być gangsterskie życie.

Konkurs (Mafia II na PC)

Cotygodniowe Giveawaye trwają w najlepsze. A my chcemy was dodatkowo nagradzać, za wspaniałą aktywność i chęć brania udziału w dyskusjach. Dziś mamy dla was kolejny dodatkowy konkurs, a w nim do zdobycia jest Mafia II, kontynuacja legendarnej gry gangsterskiej, w wersji na Steam.

Aby go zdobyć zostawcie poniżej komentarz, w którym napiszecie gdzie i kiedy chcielibyście by toczyła się akcja GTA 6?

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.