Digitale

The Blair Witch Project – Serial w planach (Konkurs)

Trusiekk 7 listopada 2017 Filmy, Konkursy, Newsy, Newsy
the blair witch project tv series 2017 2018 serial

Zdawałoby się, że wydana w zeszłym roku część będzie ostatnim filmem z serii The Blair Witch Project. Tymczasem, wywiad z reżyserem oryginału wskazuje, że stworzenie serialu telewizyjnego na kanwie pierwszej części, znakomitego horroru found-footage, jest wielce prawdopodobne.

Nasza historia zaczyna się w Burkittsville…

Warto wspomnieć, że The Blair Witch Project, debiutujący w 1999 roku, był ogromnym sukcesem kinowym i finansowym. Gdy internet jeszcze raczkował, a serwisy takie jak YouTube nie istniały, filmy found-footage były powiewem świeżości w świecie kina. Nowa koncepcja charakteryzowała się obrazem mającym przypominać nagranie amatorską kamerą. Dzięki temu, widzowie nie mieli pewności, czy oglądane nagranie jest prawdziwym dokumentem, czy jedynie wyreżyserowanym filmem.

Premiera kinowa pierwszej części była wspierana zdumiewającą kampanią, która stworzyła wokół filmu otoczkę grozy i tajemnicy. Każdy chciał obejrzeć The Blair Witch Project na wielkim ekranie, ale nie każdy wiedział czy oglądany paradokument był prawdziwym nagraniem. To sprawiło, że historia trójki zaginionych studentów, oczekiwała na dzień premiery będąc autentyczną (w oczach odbiorców) historią o wstrząsających wydarzeniach z lasu w Blair.

Kolejnym krokiem było stworzenie sequela, o podtytule Book of Shadows, z 2000 roku, oraz zeszłorocznego Blair Witch. Ten drugi miał być oficjalną kontynuacją wydarzeń z części pierwszej. Niestety żaden z tych filmów nie dorównywał protoplaście z 1999 roku. Koszt jej stworzenia sięgał kilkudziesięciu tysięcy dolarów, natomiast zysk z dystrybucji wyniósł niemal dwieście pięćdziesiąt milionów. Żadna z kolejnych produkcji o wiedźmie z Blair nie osiągnęła tak dużego sukcesu finansowego.

Czy The Blair Witch Project zawita na małym ekranie?

Eduardo Sanchez, jeden z reżyserów pierwszej części filmu, w specjalnej edycji podcastu z okazji Halloween, uronił rąbka tajemnicy o swoich planach. Jak się okazuje, pomysł na kontynuację filmu jest całkiem realny, ale tym razem zostanie odtworzony jako serial. Pomimo szczątkowych informacji, wiemy że produkcja jest już w fazie przygotowawczej. Co więcej, jest szansa, że całość zostanie wydana w formie antologii.

Wiemy, że wydarzenia, o których opowie serial, osadzone będą przed poszukiwaniami wiedźmy z Blair. Poszczególne odcinki przybiorą najprawdopodobniej formę niezwiązanych ze sobą ściśle historii, przypominających swoim charakterem produkcje takie jak American Horror Story lub Black Mirror (rokujące wysoko na naszej topliście!).

blair witch project 1999 film serial

Mimo, że koncepcja serialu wydaje się obiecująca, nadal stoi pod znakiem zapytania. Prawa do serii należą do Lionsgate, a Daniel Myrick, współtwórca pierwszej części, stwierdził, że nie dotarły do niego żadne propozycje w tym zakresie. Pozostaje mieć nadzieję, że przyjdzie nam odwiedzić miasteczko Blair na nowo, w klasowej kontynuacji, na jaką The Blair Witch Project zasługuje.

Konkurs (Blair Witch na DVD)

Blair Witch (2016) DVD - Giveaway Digitale.pl

Cotygodniowe Giveawaye trwają w najlepsze. A my chcemy was dodatkowo nagradzać, za wspaniałą aktywność i chęć brania udziału w dyskusjach. Dziś mamy dla was kolejny dodatkowy konkurs, a w nim do zdobycia jest Blair Witch, kontynuacja legendarnego horroru, z 2016 roku, na DVD.

Aby go zdobyć zostawcie poniżej komentarz, w którym napiszecie jaki horror jest waszym ulubionym i dlaczego?

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Miłośnik Corgi uzależniony od kina. Ceniący sobie klasykę i klasę. Projektant konstrukcji i nauczyciel. Raczej inżynier jak lingwista.