Digitale

Song Of Horror – Zwiastun nowego horroru

Kaftann 11 listopada 2017 Gry, Newsy, Newsy
song of horror gameplay zwiastun sophie premiera

Jeszcze jakiś czas temu byłem przekonany, że prace nad Song of Horror zostały wstrzymane. Jak się okazuje, twórcy nie tylko mają się dobrze, ale ich gra nabrała sporo charakteru, co widać po nowo opublikowanym zwiastunie.

Czym jest Song of Horror?

Dopiero co pisaliśmy o znakomicie zapowiadającym się Reborn, a dostajemy kolejny horror, którego zwiastunem możemy się zachwycać.

Rozgrywka widoczna na niedługim filmie, zwiastującym nadejście nowej gry grozy, wygląda nadzwyczaj ciekawie. Nareszcie zaczynamy bowiem dostawać horrory, które nie tylko charakteryzują się prostymi straszakami, ale podkreślają wagę przyciągnięcia widza fabułą i atmosferą. Jak twierdzą twórcy, ich celem podczas tworzenia gry jest „powrót do niepokoju znanego z klasycznych horrorów, łącząc jednocześnie rozgrywkę z innowacyjnymi mechanikami”. Autorzy ponadto zaznaczają, że inspiracje czerpią z twórczości mistrzów horroru, jak Poe, czy Lovecraft, oraz klasyków gatunku pokroju serii Resident Evil, czy Alone in the Dark.

Song Of Horror opowie o Danielu Noyerze, którego zadaniem jest rozwiązać zagadkę jego własnej egzystencji. Sama rozgrywka ma być nie tylko wciągająca, ale i zróżnicowana, bowiem gracz ma mieć pod swoją pieczą nie tylko Noyera, ale nawet do szesnastu innych postaci. Grę ma charakteryzować również proceduralne generowanie czyhających na nas niebezpieczeństw oraz permanentna śmierć bohaterów. Ta opcja z kolei przypomina rozwiązanie znane z Until Dawn.

Kiedy zagramy?

song of horror gameplay zwiastun sophie premiera

Niestety, oficjalna data premiery Song Of Horror nie jest jeszcze znana. Jednak, widząc to jak ciekawą grę grozy dostaniemy, wyczekiwanie na jej debiut będzie pełne ekscytacji. Zwłaszcza, że na oficjalnej stronie gry, ciekawych informacji o niej nie brakuje.

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.