Digitale

Najciekawsze premiery filmowe – Listopad 2017

Trusiekk 14 listopada 2017 Artykuły, Filmy
Najciekawsze premiery filmowe - Listopad 2017 (Digitale)

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi premierami filmowymi przewidzianymi na listopad tego roku. Trwający miesiąc przyniósł i jeszcze przyniesie nam wiele dobrze zapowiadających się tytułów.

mother! – 6 listopada

Horror, Thriller

Opowieść o idyllicznym życiu małżeństwa na krawędziach raju. Żona (Jennifer Lawrence) wraz z mężem (Javier Bardem), wiodą spokojne życie w odosobnieniu, na błogim odludziu. Ciszę i spokój przerywa pukanie do drzwi i wizyta niezapowiedzianych gości.

jennifer lawrence jako tytułowa matka w filmie "mother!".

Początkowo, u progu gościnnego małżeństwa zawitają jedynie nieznany mężczyzna (Ed Harris) i kobieta (Michelle Pfeiffer). Jednak nie będzie to koniec jeżących włos na głowie wizyt.

Prezentowany obraz będzie próbą, na jaką zostanie wystawiona matka, a także jej utopijne małżeństwo. Jakie sekrety kryje jej mąż? Co mają na celu przybysze, zawitawszy w progach domowego zacisza? Dowiemy się niebawem.

Suburbicon – 10 listopada

Komedia, Kryminał

Film nie mający sobie równych w czasie oczekiwania na jego realizację. Scenariusz oryginalnie powstał w połowie lat osiemdziesiątych. Dopiero teraz doczekał się dofinansowania potrzebnego do rozpoczęcia prac nad produkcją. Za finalną koncepcję filmu odpowiedzialny jest duet braci Coen wraz z Georgem Clooneyem. W swojej nowej produkcji, starają się klimat znany z dreszczowców Billy’ego Wildera, zachowując przy tym charakterystyczną dla nich namiastkę czarnego humoru.

matt damon w filmie suburbicon

Historia przenosi nas w połowę lat pięcdziesiątych, do tytułowej, sielankowej miejscowości Suburbicon. W dobie rasizmu, spokojne życie białych rodzin miasteczka zostaje przerwane wprowadzeniem się w okolice czarnoskórej rodziny. Zszokowani i oburzeni obywatele miasta domagają się natychmiastowej eksmisji intruzów. Gdy prośby i zastraszanie nie przynoszą skutku, zniesmaczeni mieszkańcy postanawiają na własną rękę pozbyć się niechcianych sąsiadów.

Slumber – 10 listopada

Horror

Nieczęsto zdarza się, by, wśród różnorodnego spisu fobii, napotkać strach przed snem. Tymczasem, pozornie niewinne sny, mogą przybrać formę zrywających nas z łózka koszmarów. Niekiedy bywają na tyle silne, że jeszcze na krótką chwilę po przebudzeniu, próbujemy za wszelką cenę urealnić rzeczywistość wokół i przepędzić złe demony.

maggie q w filmie slumber (2017)

Slumber jest produkcją, która przerwała posuchę w świecie horrorów poruszających tematykę ludzkiej psychiki. Bohaterka filmu, Alice (Margaret Denise Quigley), jest specjalistką w zakresie zaburzeń snu. Gdy zwraca się do niej o pomoc rodzina z paraliżującymi problemami ze snem, doskonale zdaje sobie sprawę, że dotychczasowe wzorce badawcze, którymi się posługiwała, nie wystarczą. Czy pomoże zatroskanej rodzinie?

Beksińscy. Album wideofoniczny – 10 listopada

Dokumentalny

Po wstrząsającym filmie biograficznym pod tytułem Ostatnia rodzina (2016), wielu Polaków po raz pierwszy usłyszało o ekscentrycznym artyście Zdzisławie Beksińskim. Widzowie na długo pozostali pod ogromnym wrażeniem piękna jego obrazów i wyjątkowej osobowości. Produkcja wyśmienicie ukazała wzruszające i przerażające fakty z życia malarza, zwłaszcza, że w trakcie seansu widzowie mieli możliwość obejrzenia archiwalnych nagrań samego Zdzisława Beksińskiego.

rodzina beksińskich w albumie wideofonicznym z 2017 roku.

Już w tym miesiącu ukaże się dokument oparty przede wszystkim na tych nagraniach. Ponownie zanurzymy się w życie wielkiego artysty. Tym razem, na ekranie prezentowane będą oryginalne taśmy z życia Beksińskiego.

Peaky Blinders Sezon 4 – 15 listopada

Dramat, Kryminał

Lada chwila, będzie miała miejsce premiera nowego sezonu jednego z najbardziej wypatrywanych seriali. Wydarzenia czwartej serii Peaky Blinders przeniosą nas do wydarzeń mających miejsce na sześć miesięcy po zakończeniu ostatniego epizodu. Thomas Shelby, będący głową rodziny, nadal będzie próbował rozwinąć legalne interesy Shelbych. Przyjdzie mu jednak stanąć w obliczu nowego, niespodziewanego zagrożenia dla organizacji.

cillian murphy jako thomas shelby w serialu peaky blinders.

Lata 20. XX wieku dla Anglii były czasem szerzącej się przestępczości i upadku kultury społecznej. W okresie powojennym, zagubieni weterani poszukują nowych perspektyw na zabrudzonych ulicach Birmingham. W owej złotej erze bezprawia i korupcji, rozwinął się jeden z najgroźniejszych gangów powojennej Anglii, Peaky Blinders.

Jeśli chcecie sobie odświeżyć wydarzenia z poprzednich sezonów, zapraszamy do obejrzenia oficjalnego animowanego streszczenia.

Liga Sprawiedliwości – 17 listopada

Akcja, Science Fiction

Wielkimi krokami nadchodzi kolejne monstrualne zagrożenie dla sprawiedliwości, a z nieuniknioną katastrofą wspólnie będą walczyli znani nam superbohaterowie.

liga sprawiedliwości w tytułowym filmie

Ofiarny czyn Supermena stał się inspiracją dla Bruce’a Wayne’a, który odzyskał wiarę w ludzkość. Ekscentryczny miliarder prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w powstrzymaniu nadchodzącej zagłady. Oboje stanowią zalążek nowej organizacji, która zrzeszać będzie młodych superbohaterów. Ich celem zaś będzie pokonanie nowego wroga.

Czy liga bohaterów złożona z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, będzie w stanie uchronić społeczeństwo przed zakłóceniem porządku i przestępczością?

Manifesto – 17 listopada

Dramat

Produkcja, która niewątpliwie należy do filmów wymagających skupienia i koncentracji. Manifest na wielkim ekranie, wykonany z artystyczną precyzją i bardzo charakterystyczną formą nagrywania.

Najbardziej radykalne idee XX wieku zebrane w dwie godziny subtelnego seansu. Niektóre z nich niepokojące jak odbezpieczony granat. Inne zaś wypłowiałe i zapomniane, przytłoczone ciężarem czasu. Nurty myślowe, które swoją mocą wyostrzyły w ludziach postrzeganie otaczającego nas świata i zmieniły losy społeczeństwa.

cate blunchett w filmie manifesto

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zaprezentować najbardziej radykalne tezy XX wieku.

Morderstwo w Orient Expressie – 24 listopada

Kryminał

Ekranizacja wybitnej powieści Agathy Christie, którą mamy szansę zobaczyć na wielkim ekranie.

W rutynowej podróży tytułowego pociągu bierze udział kilkunastu podróżnych. Prowadzą monotonne rozmowy podtrzymujące ciszę, która niebywale wydłuża każdą minutę jazdy. Pasażerowie wymieniają się nowinkami ze swoich małych światów. Bowiem każdy z nich nie tylko jest innego pochodzenia, ale na życie zarabiają wykonując zupełnie różne zawody.

Spokój zostanie zakłócony, gdy pewnej nocy, na pokładzie najsłynniejszego pociągu, dojdzie do morderstwa. Na szczęście, razem z pasażerami, podróżuje prawdopodobnie najlepszy detektyw na świecie, Hercules Poirot (Kenneth Branagh). Jego zadaniem jest zidentyfikowanie mordercy. Każdy z pasażerów mógł popełnić tę przeraźliwą zbrodnię. Zadanie nie jest proste, a czas nie działa na korzyść legendarnego detektywa.

Labirynt Świadomości – 24 listopada

Thriller

Zdumiewający pomysł na thriller w polskim wydaniu. Polskie produkcje w ostatnich latach, nabrały rozpędu i zaczęły śmiele eksplorować różnorodne gatunki filmowe. Labirynt Świadomości jest kolejnym dowodem na to, że polskie kino jest w stanie zaoferować coś więcej niż podrzędne komedie romantyczne.

thriller labirynt świadomości produkcji polskiej

Seria zagadkowych samobójstw zaczyna przykuwać uwagę otoczenia. Sprawą zajmuje się młoda dziennikarka Helena (Oriana Soika). W trakcie śledztwa odkrywa, że tajemnicza firma wykupuje krew miesięczną. Owa jednostka powiązana jest z niejakim Victorem – potomkiem nazistowskiego oficera, który był członkiem ugrupowania Vril. Prowadził on eksperymenty medyczne w obozach koncentracyjnych.

Helena, zgłębiając wiedzę na temat Kabały, zaczyna podejrzewać, że Victor nielegalnie kontynuuje badania swojego dziadka. Jaka jest prawda o tych piorunujących powiązaniach?

Listopad jest kolejnym bogatym miesiącem pod względem zdumiewających premier filmowych. Oczekujecie na któryś z powyższym filmów? A może na tytuł spoza zestawienia? Nie omieszkajcie dać nam znać poniżej, byśmy wiedzieli, że nasze comiesięczne listy premier są wam jak najbardziej przydatne.

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Miłośnik Corgi uzależniony od kina. Ceniący sobie klasykę i klasę. Projektant konstrukcji i nauczyciel. Raczej inżynier jak lingwista.