Digitale

Ghost of a Tale – Poznaliśmy datę premiery

Kaftann 6 listopada 2017 Gry, Newsy, Newsy
ghost of a tale data premiery premiera 2018 gra rpg

Nie zdziwię się, jeśli mało kto będzie kojarzył Ghost of a Tale. Jest to wszak jeden z tytułów, które utknęły we Wczesnym Dostępie na jakiś czas. Niemniej, miałbym do siebie żal, gdybym, przy okazji ogłoszenia daty premiery gry, nie wspomniał o tej prawdziwej perełce.

Czym jest Ghost of a Tale?

Debiutu przeuroczej przygodówki z elementami RPG wypatrywałem nieubłaganie. Gdy w końcu wstąpiła w szeregi niedokończonych gier na Steam, w lipcu zeszłego rogu, byłem poniekąd zmartwiony. Nie da się bowiem ukryć, że wiele gier fabularnych cierpi na tym. W końcu, niewielu osobom chce się wracać po roku czy dwóch do tytułu, którego większość ograli, tylko po to by zobaczyć ostatnie trzydzieści minut. Często wiąże się to choćby w przymusem przechodzenia gry od nowa, w wyniku wprowadzonych na przestrzeni dwóch lat produkcji zmian. Ghost of a Tale, to obok Die Young, jedyny tytuł w Early Access, który, mimo bycia niedokończoną fabularną przygodówką, zachwycił mnie na tyle, że jego premiery wyczekuję niczym gwiazdkowego prezentu.

ghost of a tale data premiery premiera 2018 gra rpg

Tilo, czyli najbardziej urocza mysz w historii gier.

Ghost of a Tale to przygodówka akcji, z elementami skradania oraz RPG. Wcielacie się w najpiękniejszą mysz w historii gier – Tilo. Wędrownego grajka, który nagle budzi się w środku niebezpiecznej przygody, której przyszło mu być częścią. Akcja gry toczy się w średniowiecznym świecie, zamieszkanym przez zwierzęta, a rozgrywka kładzie nacisk na imersję oraz eksplorację terenu. To jednak nie wszystko, bowiem w trakcie gry, przyjdzie nam robić najróżniejsze rzeczy.

Elementy skradania będą wymagały od nas dokładnego przeszukiwania terenu, jednocześnie stroniąc od walki ze szczurzymi strażnikami. Znalezione elementy uzbrojenia lub odzienia wpływać będą na nasze statystyki, jak na przykład szybkość, skradanie, blokowanie ciosów. Rzecz jasna wpłyną również na wygląd Tilo. W rezultacie możemy szczerzyć się biegając przeuroczą myszą, w słomianym kapeluszu, żelaznych rycerskich butach, skórzanej kurtce grajka i pirackiej przepasce na oku. Wszystko to będzie dodawać smaku rozmowom z napotkanymi postaciami, zarówno wrogimi jak i przyjaznymi. Przyjdzie nam bowiem wykonać mnóstwo zadań, celem odkrycia tajemnic miejsca, w którym się znaleźliśmy, oraz odnalezienia ukochanej, którą po drodze zdarzyło nam się… zgubić. Zdarza się.

ghost of a tale data premiery premiera 2018 gra rpg

Należy pamiętać, że Ghost of a Tale to gra niewielkiego studia pasjonatów. Pięcioro artystów, z Lionelem Gallatem na czele, stworzyło coś, co ma szansę przejść do historii jako jedna z najbardziej uroczych, a zarazem niesamowicie wciągających gier RPG akcji. Nie da się im bowiem zaprzeczyć, że włożyli w grę swoje serca, co zresztą widać gołym okiem już w wersji z Wczesnego Dostępu. Historia Tilo kładzie bowiem nacisk na to, co w grze o tym charakterze najważniejsze – piękną historię i świat, wciągającą rozgrywkę i urok, który zapadnie w pamięć na lata.

Kiedy zagramy?

ghost of a tale data premiery premiera 2018 gra rpg

Na oficjalnej stronie produkcji gry, gdzie śledzić można postępy nad jej tworzeniem, Gallat potwierdził wiele ciekawych informacji. Po pierwsze, gra będzie miała swoją premierę w marcu 2018 roku. Nie jest to jedyna dobra nowina, bowiem twórcy planują dodać mnóstwo lokalizacji językowych, w tym język polski.

Pamiętajcie, że Ghost of a Tale można kupić już teraz i wypróbować ją w Steamowym Wczesnym Dostępie. My z kolei zapraszamy do Cotygodniowego Giveawaya, który ruszył wczoraj. W nim zaś do zdobycia jest zachwalane przez krytyków Call of Duty: WWII.

Podobało się? Udostępnij!

O autorze

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.